APIE KOMANDOS ŽYGĮ LINK ATKRINTAMŲJŲ
APIE KOMANDOS ŽYGĮ LINK ATKRINTAMŲJŲ
Audringai prabėgus Lietuvos rankinio lygos I etapo kovoms, stabtelkime ir prisiminkime mūsų komandos žygį nuo sezono pradžios iki atkrintamųjų. O buvo visko, nes šis „Vivus.lt“ rankinio lygos reguliarusis sezonas buvo nenuspėjamas ir įdomus. Jau nuo balandžio 14 d. kiekvienos rungtynės bus dar svarbesnės.
Mūsų komanda sezoną atidarė rugsėjo 20 d. Varėnoje, kur emocijų kupinos rungtynės buvo vertos atidarymo. Greitas žaidimas dominavo nuo pirmųjų minučių. Sužaidus pusę kėlinio priekyje buvo šeimininkai – 11:8, kurie diktavo rungtynių sąlygas. Mūsų komandos gynyba strigo. Po pirmojo kėlinio VHC „Šviesa“ atsilikinėjo trimis įvarčiais (15:18). Antrajame kėlinyje mūsų komanda bandė vytis, tačiau rezultatas vis tiek buvo varžovų naudai. Likus iki susitikimo pabaigos 14 min. rezultatą išlygimo Tomas Bernatavičius (24:24). Nuo šios akimirkos rungtynės dar labiau įsiaudrino ir rezultatas keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai. Likus minutei iki rungtynių pabaigos VHC „Šviesa“ buvo priekyje vienu įvarčiu. Šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą, tačiau tuo pačiu atsakė ir mūsiškiai, o lemiamą įvartį pelnė T. Bernatavičius (34:33).
Vėliau sekė antrosios lygos rungtynės, kuriose susitiko VHC „Šviesa su „SM Dubysa-Gubernija“ komanda. Mūsiškiai šį kartą objaktyviai buvo stipresni ir iškovo pegalę. Po pirmojo kėlinio  „VHC Šviesa“ jau buvo susikūrusi sau 6 įvarčių pranašumą (15:9). Antrame kėlinyje įgijus saugią persvarą mūsų komandos treneriai pradėjo keisti žaidėjus, į aikštelę išbėgo antras sąstatas. Per likusį rungtynių laiką Šiaulių klubas mūsiškiams tolti nebeleido ir savąjį atsilikimą netgi šiek tiek sumažino, tačiau sugrįžti į kovą dėl pergalės jie jau nebepajėgė. Po 60 rungtynių minučių LEU sporto salės švieslentėje degė rezultatas 27:20.
Trečiąsias „Vivus.lt“ rankinio lygos rungtynėse visų dėmesį traukė Vilniaus derbis. Kaip visada tai būna vertos dėmesio rungtynės. Pirmame kėlinyje vyko kova, nei viena komanda nepabėgo daugiau kaip per du įvarčius. Mūsiškiai bėgo, o varžovai bandė vytis. 13:13 baigėsi pirmoji rungtynių pusė. Antroje rungtynių pusėje mūsiškiai pagavo pagreitį ir pradėjo tolti nuo šeimininkų (18:20, 19:22; 20:27). Puikiai gindamiesi ir demonstruodami savo greitą puolimą, fizinį pasirengimą VHC „Šviesa“ parodė savo solidų žaidimą ir išplėšė pergalę 31:24.
Toliau sekusiame lygos ture, po chaotiško žaidimo, mūsų komanda turėjo pripažinti kauniečių pranašumą 25:30(17:17).
Vėliau keliavome į Alytų. Nors pirmuosius įvarčius pelnė mūsų komanda ir išsiveržė į priekį (3:1), bet alytiškiai nuo 10 min. sugebėjo primesti VHC „Šviesai“ lėtesnį žaidimo tempą ir stabdyti jų greitas atakas. Alytiškiai išnaudojo visas mūsų komandos padarytas klaidas ir išsiveržė į priekį (16:13). Antrajame kėlinyje mūsiškiai jau pajautė savąjį žaidimą. Nors mūsų komanda buvo per žingsnį priekyje, bet alytiškiai vis lygino rezultatą. Pradėjus tiksėti paskutinei susitikimo minutei VHC „Šviesos“ persvara siekė tik vieną įvartį (31:30) ir abi komandos metė po 7 metrų baudinį, tačiau nei vieniems nei kitiems savųjų progų realizuoti nepavyko ir susitikimas baigėsi vilniečių pergale 31:30 mūsų komandos naudai.
Šeštajame „Vivus.lt“ rankinio lygos ture mūsų komanda namuose sutiko rankininkus iš Klaipėdos. Šį kartą po sunkios kovos VHC „Šviesa“ turėjo pripažinti Uostamiesčio komandos pranašumą. Daug įtakos turėjo tai, kad nerungtyniavo mūsų komandos vienas iš lyderių Valdas Drabavičius.
Jau pirmajame kėlinyje 30 min. atsilikimas buvo 7 įvarčiai (12:19). Antrajame kėlinyje mūsiškiams atsitiesti nepavyko. Vėl klimpome gynyboje ir nepramušėme aukštaūgių priešininkų žaidėjų. Rungtynės baigėsi rezultatu 26:34.
O Garliavoje susitiko dvi greičiausią rankinį lygoje žaidžiančios „KTU“ ir „VHC Šviesos“ ekipos. Jau prieš susitikimą buvo laukta greitos, su daug įvarčių kovos. Abi komandos buvo pasirengusios atlaikyti viena kitos greitas atakas, todėl aikštelėje vyravo daugiau ginybinis žaidimas.
Mūsų komanda  ten šventė pergalę rezultatu 34:29.
Paskutinėse 2017 m. „Vivus.lt“ rankinio lygos pirmojo rato rungtynėse mūsų komanda savo aikštėje sutiko svečius iš Aukštaitijos – HC „Utena“ komandą. Rungtynių pradžioje labai gerai žaidė uteniškiai. Po 30 min. mūsų komanda priekyje buvo septynių įvarčių skirtumu (17:10). Antrajame kėlinyje VHC „Šviesa“ pelnė 8 įvarčius iš eilės ir jau buvo 16 įv. skirtumu (28:12). Žaibiškai puolusi „VHC Šviesa“ dar labiau padidino savo persvarą ir įveikė „Uteną“ rezultatu 37:18.
Po petraukos sausio 17 vakarą mūsų komanda namuose sutiko svečius iš Varėnos. Šiomis rungtynėmis prasidėjo „Vivus.lt“ rankinio lygos antrasis ratas. Šį kartą, atvirkščiai nei pirmame lygos rate, mūsiškiai nebedarė tų pačių klaidų, kaip išvykoje Dzūkijoje, žaidė visai kitokį rankinį, ramiai 43:30 laimėjo šį susitikimą. Šių rungtynių tikslas buvo pagauti žaidimo ritmą prarastą per žiemos pertrauką.
Po savaitės mūsų komanda vyko į Šiaulius. Kaip visada šiauliečiai namuose užkuria pirtį svečiams. Kova Šiaulių sporto rūmuose buvo lygi. Komandos žaidė įvartis į įvartį. Likus kelioms minutėms SM „Dubysa-Gubernija“ akimirkai perėmė iniciatyvą ir į pertrauką išėjo pirmaudami (11:10). Antrame kėlinyje nors pradžia buvo apylygė, bet jau po 8 min., gelbėjami mūsų vartininko Edmundo Pelėdos, mūsiškiai įsibėgėjo ir pamažu judėjo į priekį. 49 min. komandas jau skyrė 4 įvarčiai (20:16) ir toks rezultatas laikėsi kelias minutes. Tačiau tai nebuvo pabaiga, šiauliečiai nesudėjo ginklų. Jie kabinosi ir likus 2 min. šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Mūsiškiai negalėjo pelnyti nei vieno įvarčio, o „Dubysa-Gubernija“ priartėjo per žingsnį. Po 60 min. Šiaulių sporto rūmų švieslentėje degė rezultatas 24:25, mūsų komandos naudai.
Antrojo rato Vilniaus derbyje mūsų komanda visa galva buvo pranašesni už kitą sostinės komandą. Nors buvo tikėtasi sunkių rungtynių, kaip ir pridera miesto derbiui, bet tas neįvyko. Puikiai šiandien žaidė mūsų žaidėjai. Karolis Antanavičius net iš 11 mestų metimų į varžovų vartus pataikė 10 kartų. Labai gerai sužaidė ir kiti mūsų pagrindo žaidėjai. Vilniaus derbio rungtynes laimėjo mūsiškiai 36:27.
Kaune, susitikime su Rankinio lygos turnyrinės lentelės lyderiais. Nors VHC „Šviesa“ buvo vedanti komanda, tačiau, kaip bebūtų gaila – neilgam. Kauniečiai pradėjo tolti. Mūsiškiams didelė problema buvo „Granito“ gynyba ir vartininkas Tadas Sveikauskas. Pasibaigus pirmajam kėliniui komandas skyrė penki įvarčiai (19:14). Antrame kėlinyje mūsiškių žaidimas sustojo. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 13 įvarčių. Artėjant prie rungtynių pabaigos mūsiškiai pagaliau vėl pradėjo pulti varžovų vartus ir sušvelnino rezultatą. Rungtynės baigėsi šeimininkų naudai – 34:27.
XV turo rungtynėse vyko mūšis dėl trečiosios pozicijos reguliariajame sezone. VHC „Šviesos“ pergalės atveju jie būtų priartėję prie tikslo užimti trečiąją vietą. Alytaus klubui, norint pakovoti dėl šios pozicijos, reikėjo tik pergalės. Tad laukė dar vienas įnirtingas susitikimas, kuriam atsakingai ruošėsi abi komandos. Šį kartą nei viena komanda nebuvo stipresnė. Rungtynės baigėsi lygiu rezultatu 30:30. Artėjant rungtynėms į pabaigą mūsiškiai minimaliai buvo priekyje, bet varžovai lygino rezultatą. Likus 2 min. VHC „Šviesa“ išsiveržė į priekį 30:28 ir jau kvepėjo pergale, bet 1,5 min. alytiškiai išlygino rezultatą (30:30) ir rungtynės baigėsi niekieno naudai. Aišku, mūsiškiams šis rezultatas buvo lygus pralaimėjimui, bet nenuleidome nosių, keliauvome toliau.
Klaipėdoje po atkaklios kovos VHC „Šviesa“ nusileido šeimininkams – „Dragūno“ rankininkams 27:31 (14:16).
Prieš paskutinėse paskutinės „Vivus.lt” rankinio lygos reguliariojo sezono rungtynėse mųsiškiai susitiki su KTU. Dabar jau reikia stengtis iš visų jėgų, nes kovojama dėl trečios vietos turnyrinėje lentelėje. Sunkokai įsibėgėjant rungtynėms žaidimas buvo apylygis. Puikiai vartus laikė Edmundas Pelėda, komanda puikiai gynėsi ir neleido pelnyti varžovams įvarčių. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi mūsų naudai 17:7. Ir atrodė jau viskas ramu ir baigta. Tačiau antrame kėlinyje kauniečiai stipriai patampė mūsų rankininkus už ūsų. Mūsų komandos žaidimas pašlijo. Mūsiškiai pradėjo bėgti, daryti klaidas, o tuo naudojosi KTU. Likus minutei mūsų žaidėjai pelnė pora įvarčius ir laimėjo šias rungtynes (32:26).
Paskutines reguliariojo sezono rungtynes žaidėme Utenoje. Čia visi tikėjosi lengvų dviejų taškų. 43:17 mūsiškiai įveikė vietos komandą. Nemažą persvarą susikrovę mūsų rankininkai jautėsi laisvai, žaidė savo greitą žaidimą, tad buvo gana atsipalaidavę ir ištisai atakavo varžovų vartus.
Po šio susitikimo mūsų komanda įsitvirtino trečioje turnyrinės lentelės vietoje. Po poros savaičių prasideda atkrintamosios, o čia, jau kaip tape tradicija, laukia stiprios kovos su HC „Vilniumi“.
Puikiai reguliariojo sezono metu varžovų vartus atakavo mūsų pagrindiniai žaidėjai: Valdas Drabavičius pelnė 126 įv., Karolis Antanavičius – 84, Tomas Bernatavičius – 77, Artūras Švilpa – 72.
Apie reguliarųjį sezoną kalbėjome su mūsų komandos treneriu Antanu Taraskevičiumi: „Prieš sezoną buvo numatyti dalyvavimo varžybose iššūkiai: žaisti Baltijos šalių taurės ir Europos taurės varžybose. Reikėjo kuo greičiau pilnai integruoti į komandą jaunus perspektyvius rankininkus (K. Antanavičius, M. Mecelica, M. Pranskevičius, T. Rasakevičius, A. Grišin, A. Čypas, K. Goštautas) bei ankščiau jau komandoje žaidusius ir iš užsienio sugrįžusius (T. Bernatavičius, R. Ramunis).  Komandą paliko buvę svarbūs žaidėjai T. Valiulis, D. Kuodys. Nežiūrint to, sukomplektuoti komandos kontingentą pavyko neblogai. Treniravosi ir įvairiose rungtynėse žaidė 21 rankininkas. Iki 2017 – 2018 Lietuvos lygos čempionato atkrentamųjų varžybų komanda treniravosi 136 kartus ir žaidė 47 įvairaus rango varžybas iš jų 14 tarptautines. Lietuvos rankinio lyygoje žaista 16 rungtynių, laimėta – 11 (69 proc.), lygiosios – 1 (6 proc.), pralaimėta – 4 (25 proc.). Komanda žaidė pakankamai stabiliai. Reguliarųjį čempionatą VHC „Šviesa“ baigė tvirtai būdama III vietoje. Šiuo metu komandos visas mokomasis procesas akcentuojamas fizinių – techninių- taktinių galių aukščiausios koncentracijos pasiekimui ir išlaikymui ruošiantis Lietuvos rankinio lygos atkrentamosioms varžyboms.“