Baltijos rankinio lygos I-ojo etapo apžvalga
Baltijos rankinio lygos I-ojo  etapo apžvalga
Šį savaitgalį prasideda Baltijos rankinio lygos atkrintamosios varžybos. Deja, mūsiškiams labai nedaug trūko, kad įšoktų į nuvažiuojantį traukinį, nepavyko.  Mūsų atkrintamosiose nebus. Apžvelgiant pirmąjį BHL etapą, mūsų komanda pasirodė neblogai.
Pirmoje Baltijos rankinio lygos išvykoje VHC „Šviesa“ turėjo du susitikimus. Dvi rungtynės – vienas laimėjimas ir vienas pralaimėjimas. Pirmiausia mūsiškiai susirėmė su estų komanda Viljandi HC. Nors šeimininkai stipriai buvo palaikomi savo sirgalių, bet mūsų komandai tai netrukdė, išsiveržė į priekį nuo pat pirmųjų minučių. Bet šeimininkai nesnaudė, išlygino rezultatą ir minimalia persvara išsiveržė pirmyn. Visą pirmą kėlinį vyko apylygė kova, abi komandos žaidė greitą žaidimą. Iki 21 min. VHC „Šviesa“ atsilikinėjo vienu-dviem įvarčiais. Surezgę kelias greitas, rezultatyvias atakas išlygino rezultatą ir persvėrė savo naudai 11:9. Mūsiškiai dabar jau laikė iniciatyvą savo rankose. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 14:12.
Nors antrojo kėlinio pradžioje mūsiškiai dar buvo priekyje, tačiau šeimininkai palaikomi savo sirgalių po 10 min. rezultatą išlygino (17:17). Dar pelnė kelis įvarčius ir jau buvo priekyje 21:19. Dabar jau VHC „Šviesa“ turėjo plušėti. Po kelių minučių, vedini komandos kapitono V. Drabavičiaus, mūsų rankininkai vėl buvo priekyje (25:23). Šį kartą iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido, laimėjo rungtynes 27:26.

Deja, antrąją Baltijos rankinio lygos savaitgalio dieną VHC „Šviesa“ nusileido latviams – „Tenax Dobele“. Pirmame kėlinyje komandos žaidė klampų rankinį. Kova Dobelės sporto salėje buvo lygi. Komandos žaidė įvartis į įvartį. Įpusėjus kėliniui varžovai pelnė kelis įvarčius iš eilės ir pabėgo nuo mūsų 3 įvarčių persvara (9:6). Aišku, mūsiškiai nenudėjo rankų – dirbo, vijosi ir likus 2 min. iki pertraukos išlygino rezultatą (13:13). Kova vėl buvo lygi. Komandos į pertrauką iškeliavo su lygiu rezultatu (14:14).
Antrame kėlinyje pasipylė varžovų įvarčiai, mūsiškiai niekaip negalėjo pralaužti latvių gynybos ir jau po kelių minučių VHC „Šviesos“ atsilikimas buvo 4  įvarčiai (14:18). Mūsų komanda bandė mažinti atsilikimą, bet jis dar padidėjo (17:23). Deja, nors ir kiek mūsiškiai bandė švelninti atsilikimą, latviai į tai atsakydavo savo taikliais metimais. Po 60 min. rezultatas buvo 25:32, ne mūsų komandos naudai.
Trečiose BHL rungtynėse mūsų komanda susitiko su vienais iš favoritų lygoje – Riihimaen Cocks koamnda iš Suomijos. Šį kartą žiūrovai galėjo pasimėgauti gražiu žaidimu. Nor ir pralaimėta, bet kovota iki galo.
Nuo pat pirmųjų minučių musiškiai nepaisydami didesnių varžų, atakavo vartus ir išsiveržė į priekį (3:1; 5:4). Po kelių minučių į tai atsakė Suomijos komanda ir jau jie buvo priekyje, bet tik per žingsnį. Mūsiškiai, nor ir darė klaidų, bet jas kompensavo savo kovingumu. Iki pat pirmojo kėlinio pabaigos VHC „Šviesa“ kvėpavo varžovams į nugaras. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 16:18. Ir viskas dar buvo priešakyje.
Antroje rungtynių pusėje Riihimaen komanda jau labiau spaudė gazą ir po keliolikos minučių buvo priekyje 6 įvarčių skirtumu (20:26). Besibaigiant rungtynėms vilniečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 3 įvarčių, bet „Cocks“ nubaudė mūsiškius už skubotas klaidas ir baigė susitikimą pergale. Po 60 min. LEU sporto salės švieslentėje degė rezultatas 28:34.
Baltijos rankinio lygos savaitgalis Vilniuje pasibaigė pergale. Tą kartą mūsiškiai susitiko su Estijos komanda „HC Kehra/Horizon Pulp&Pepr“ ir įveikė juos 4 įvarčių skirtumu. VHC „Šviesa“ kovojo kaip vienas kumštis, aišku, turėjome ir aštuntą žaidėją, tai mūsų sirgalius. Besibaigiant pirmajam kėliniui pelnė kelis įvarčius iš eilės ir jau buvo priekyje 3 įvarčių skirtumu. Taip ir baigėsi pirmoji rungtynių pusė – 14:11.
Antrame kėlinyje mūsiškiai nestabdė ir prabėgus dar kelioms minutėms priekyje jau buvo 5 įvarčiais (18:13). Aišku, estai nenuleido rankų, kovojo, bandė švelninti atsilikimą. 45 min. mūsiškiai pirmavo tik 3 įvarčiais (21:18). HC Kehra spaudė, tačiau mūsų komanda buvo priekyje saugiu atstumu iki pat rungtynių pabaigos ( 27:23).
Baltijos rankinio lygos Lietuvos derbyje susitiko „VHC Šviesa“ ir „Dragūnas“. Trečias savaitgalis, trečias kartas su klaipėdiečiais: „Vivus.lt“ rankinio lygoje, Lietuvos studentų čempionate ir Baltijos rankinio lygoje. Šį kartą dvikova buvo labai įnirtinga, kova iki paskutinių susitikimo minučių.
Pirmoje rungtynių pusėje svečiai demonstravo solidų pranašumą ir gynyboje, ir puolime. „Dragūnas“ bėgo, o mūsiškiai bandė vytis. Bet klaidos darė savo, nes po jų sekė įvarčiai į mūsų vartus. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 12:19.
Nors kai kurie žiūrovai manė, kad jau viskas baigta, bet visos blogos teorijos nepasiteisino. Mūsų komanda į antrą kėlinį išėjo susikaupusi, nusiteikusi sustabdyti „Dragūno“ greitą puolimą. Komandos įsivėlė į pozicinį žaidimą. Kas minutę VHC „Šviesa“ artėjo prie varžovų. Likus 4 min. atsilikimas ištirpo iki minus 1 įvarčio (27:28). Paskutiniosios susitikimo minutės jau buvo sėkmingesnės varžovams, kurie ir iškovojo pergalę trijų įvarčių skirtumu (28:31).
Po Naujųjų metų pertraukos mūsų komanda priėmė svečius iš Latvijos – Tenax Dobele komandą. Nuo pat pirmųjų minučių abi komandos įsivėlė į kietą žaidimą. Buvo greitas žaidimas – rankininkai bėgo, pelnė įvarčius. Nuo pat pradžių mūsų komanda išsiveržė į priekį. Įpusėjus kėliniui mūsiškiai pradėjo tolti (10:5; 12:6). Pirmoji rungtynių dalis baigėsi rezultatu 14:10, mūsų komandos naudai.
Antroje rungtynių pusėje rezultatas dar padidėjo ir likus 15 min. iki rungtynių pabaigos komandas skyrė 10 įvarčių (26:16). Tada komanda neišlaikė "šaltų galvų", nes norėjo jau pelnyti ir 11 įvartį ir tuo pasinaudojo varžovai. Nors latviai dar bandė kabintis, sumažino atsilikimą, bet jiems nepavyko perimti iniciatyvos į savo rankas. Rungtynės baigėsi rezultatu 30:27. Šį kartą puikiai mūsų vartus gynė Edmundas Pelėda, kuris sužaidė vienas iš geriausių savo rungtynių. Jis atlaikė 37 % varžovų mestų įvarčių.

Šeštose BHL rungtynėse mūsų namuose svečiavosi Estijos komanda – Viljandi HC. Tą kartą salėje virė tikras pragaras. Kurio galutinis rezultatas – lygiosios. Mūsiškiai pradėjo greitai pulti, puikiai gynėsi ir varžovams per 10 min. neleido įmesti nei vieno įvarčio. 18 rungtynių minutę Viljandi rankininkai sugebėjo pelnyti tik 3 įvarčius (8:3). Bet ir estų traukinys įsivažiavo. Varžovai pradėjo artėti ir pasibaigus pirmajam kėliniui atsilikinėjo tik 2 įv. skirtumu (12:10). Antroje rungtynių pusėje varžovas buvo greitesnis – greičiau judėjo puolime ir gynyboje. Visą antrą kėlinio laiką komandos žaidė įvartis į įvartį, tik per pora žingsnių mūsiškiai buvo priekyje (16:14; 18:17). Įpusėjus kėliniui estai sugebėjo išlyginti rezultatą (16:16). Tik laiko klausimas buvo, kas perims iniciatyvą. Estai išsiveržė į priekį (18:19), bet po akimirkos mūsiškiai išlygino rezultatą. Kova vyko iki pat paskutinių sekundžių. Gaila, bet mūsiškiai išleido iš savo rankų pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 22:22.
Į antrą baltijos rankinio lygos Lietuvos derbį mūsų komanda išėjo nusiteikusi, drausmingai puolė ir gynėsi. Varžovai pelnė du įvarčius, mūsų rankininkai – keturis, jie pelnė keturis – mūsiškiai – aštuonis įvarčius. Įpusėjus kėliniui mūsiškiai buvo 5įv. priekyje (12:7). 20 min. Mūsų komanda buvo priekyje 6įv. skirtumu. Susitraumavus VHC „Šviesos“ varikliui Tomui Bernatavičiui, komandos žaidimas sustojo. „Dragūnas“ tuo pasinaudojo ir pradėjo vytis. Paskutinėmis kėlinio minutėmis varžovai rezultatą išlygino ir išsiveržė į priekį 18:17. Antrame kėlinyje komandos žaidė apylygiai. Mūsiškiai lygino rezultatą (21:21; 22:22). Bet po akimirkos dragūniečiai sužaidė atkarpą 8:0 ir mūsiškiai turėjo gerokai padirbėti besivejant. Nors ir kiek mūsų komanda besikabino, bet nepavyko. Susitikimas baigėsi rezultatu 36:28 „Dragūno“ naudai.
Galiausiai Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkai pralaimėjo lemiamas rungtynes dėl kelialapio į Baltijos lygos ketvirtfinalį. Vilniaus komanda kovo 3 d. išvykoje 19:29 (10:16) nusileido Kehros „Horizon“ klubui. Ir buvo tik labai minimalus šansas keliauti į kitą Baltijos rankinio lygos etapą. Mūsų rankininkams būtinai reikėjo iškovoti bent tašką paskutinėse BHL I etapo rugntynėse išvykoje pas HC „Cocks” komandą. VHC „Šviesą“ tenkino net ir nedidelis pralaimėjimas (1-3 įvarčių skirtumu), tačiau Kehros komanda iškart pradėjo diktuoti sąlygas ir jau 13-ąją min. pirmavo 9:2. Vilniečiams kurį laiką pavyko neatsilikti labai smarkiai, bet antrojo kėlinio pradžioje „Horizon“ surengė dar vieną spurtą, nutolo 23:12 (46-ąją min.) ir „Šviesos“ padėtis tapo beviltiška. Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkams nepavyko atlikti žygdarbio ir įveikti Baltijos lygos čempionės vardą ginančią Ryhimiakio „Cocks“ komandą. Vilniečiai išvykoje pralaimėjo paskutiniąsias grupių etapo rungtynes 21:30(7:15) ir nepateko į ketvirtfinalį.
Mūsų komanda per 10 rungtynių surinko 7 taškus ir A grupėje užėmė penktąją vietą.
Rezultatyviausias grupių etapo žaidėjas buvo Arturas Lazdinis (Rygos „Celtnieks“). Jis per 10 rungtynių įmetė 95 įvarčius. Trečiąją ir ketvirtąją vietas užėmė „Šviesos“ rankininkai Tomas Bernatavičius (67 įvarčiai) ir Valdas Drabavičius (63 įvarčiai).
VHC „Šviesos“ treneris Raimondas Maldžius: „Bendrai paėmus pasirodymą Baltijos rankinio lygoje vertiname neblogai. Palyginus su praėjusiu sezonu, kur turėjome tik vieną pergalę, tai šiemet jau kovojome dėl vietos atkrintamose ir buvome labai arti jų. Važiuodami į paskutinius lememus ssusitikimus tikėjomės laimėti tašką rungrynėse su HC „Kehra”. Bet prieš pat kelionę susirgo Karolis Antanavičius, kuris liko namuose. Nevyko ir Laurynas Pacevičius. Jų rungnėse labai trūko. „Kehra” palaikoma žiūrovų žaidė labai aktyvviai ir pelnytai laimėjo. Kitą dieną mūsų gretos dar praretėjo. Dėl traumos nežaidė Valdas Drabavičius. Tad mūsų šansai laimėti bent tašką buvo minimalūs. I etapo metu galbūt galėjom pasiekti daugiau pergalių žaisdami namuose. Šiaip turnyras buvo labai naudingas.”