VILNIAUS RANKINIO CENTRAS - Naujienos: Gera metų pradžia Baltijos rankinio lygoje
Gera metų pradžia Baltijos rankinio lygoje
Gera metų pradžia Baltijos rankinio lygoje
Po Naujųjų metų pertraukos grįžo ir Baltijos rankinio lygos kovos. Šiandien mūsų komanda priėmė svečius iš Latvijos – Tenax Dobele komandą. Nuo pat pirmųjų minučių abi komandos įsivėlė į kietą žaidimą. Buvo greitas žaidimas – rankininkai bėgo, pelnė įvarčius. Nuo pat pradžių mūsų komanda išsiveržė į priekį. Po trečiadienio rungtynių „Vivus.lt“ rankinio lygoje mūsiškiai padarė išvadas, sustygavo žaidimą ir šį kartą varžovams nepaliko šansų laimėti rungtynes. Rungtynių pradžioje komandos žaidė apylygiai, tik minimalia persvara VHC „Šviesa“ buvo priekyje. Įpusėjus kėliniui mūsiškiai pradėjo tolti (10:5; 12:6). Pirmoji rungtynių dalis baigėsi rezultatu 14:10, mūsų komandos naudai.
Antroje rungtynių rezultatas dar padidėjo ir likus 15 min. iki rungtynių pabaigos komandas skyrė 10 įvarčių (26:16). Tada komanda nei6laik4 "6alt7 galv7", nes nor4jo jau pelnyti ir 11 įvartį ir tuo pasinaudojo varžovai. Nors latviai dar bandė kabintis, sumažino atsilikimą, bet jiems nepavyko perimti iniciatyvos į savo rankas. Rungtynės baigėsi rezultatu 30:27. Ši pergalė VHC „Šviesai“ leido susilyginti pagal taškus su nugalėtais latviais ir įsitvirtinti 4 – oje vietoje. Būtent 4 komandos pateks į kitą etapą. Šiandien puikiai mūsų vartus gynė Edmundas Pelėda, kuris sužaidė vienas iš geriausių savo rungtynių. Jis atlaikė 37 % varžovų mestų įvarčių.
 
„Šiandien nepavyko. Normaliai nenusiteikėme žaidimui. Iš pradžių jų vartininkas labai gerai žaidė, daug mūsų metimų atlaikė. Kai buvo -7 įvarčiai, nuleidome rankas ir jau buvo sunku žaisti. Bet, aišku, neturėjome ką daryti, reikėjo eiti pirmyn, todėl pabaigoje, jau kažkas gavosi. Pirmose rungtynėse pas mus, mes buvo savo aikštelėje, todėl lengviau buvo žaisti ir laimėjome, o dabar jūs savo aikštelėje. Sava sporto salė yra sava, visada namuose jautiesi geriau ir lengviau yra žaisti. Šiandien daugiausiai problemų mums pridarė du žmonės – 13 numeris (Tomas Bernatavičius) ir vartininkas (Edmundas Pelėda). Du žmonės – pusė komandos, jie viską ir padarė.“ – Tenax Dobele komandos rezultatyviausias žaidėjas Oskars Arajs.
„Šiandien viskas buvo gerai – svarbiausia teigiamas rezultatas. Šiandien tikėjomės gerų pasiruošimo rungtynių, stengtis atiduoti visą save, pagauti ritmą. Latvių komanda yra gera, turi metikus, gerai bėga, lenda, kovoja. Pirmose rungtynėse Dobelėje mes pralaimėjome. Tada neapsigynėme, nekalbėjome gynyboje, pametėme savo žaidimą, jie pabėgo, o mes tiesiog nebepasivijome. O šiandien mes rungtynių pradžioje pradėjome gerai gintis, judėjome gynyboje, pavyko greitas puolimas, savo įvarčius sumetė pusiau kraštai ir viskas.“ – mūsų komandos vartas sargas Edmundas Pelėda.
 
Mūsų komandai įvarčius pelnė Valdas Drabavičius – 10(2), Tomas Bernatavičius – 9, Karolis Antanavičius – 6, Matas Mecelica, tadas Tumosas, Artūras Švilpa, Jovydas Jurašius ir Laurynas Pacevičius – 1įv.
„Tenax Dobele“ komandai įvarčius pelnė Oskars Arajs – 9(3), Egils Politers – 5, Andis Ermanis ir Austris Tuminskis – po 4įv., Aleksandrs Krastins ir Nils Kreicbergs – po 2įv., Emils Kurzemnieks – 1įv.