BESIVAIKANT PRARASTO ŽAIDIMO RITMO
Pagaliau vėl didysis rankinis grįžo į sporto sales. Sausio 17 vakarą mūsų komanda namuose sutiko svečius iš Varėnos. Šiomis rungtynėmis prasidėjo „Vivus.lt“ rankinio lygos antrasis ratas. Šį kartą, atvirkščiai nei pirmame lygos rate, mūsiškiai nebedarė tų pačių klaidų, kaip išvykoje Dzūkijoje, žaidė visai kitokį rankinį. Nors rungtynėse „VHC Šviesa“ vos išnešė sveiką kailį (34:33), šį kartą sužaidė visai ramiai 43:30. Pažaisti gavo visi 16 rungtynėms registruotų žaidėjų. Tai buvo gera repeticija prieš savaitgalio turą Baltijos rankinio lygoje.
Šiandien mūsiškiai bandė pagauti žaidimo ritmą prarastą per žiemos pertrauką. Nors prieš susitikimą buvo akcentuota gynyba prieš mažuosius Varėnos žaidėjus, tačiau tai nesigavo. Žaidėjai padarė daug klaidų besigindami. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 23:16, mūsų komandos naudai. Nors mūsų rankininkai sėkmingai atakavo varžovų vartus, tačiau gynyboje nesigavo metimų blokavimas, išėjimai prieš metimus.
Antroje rungtynių pusėje žaidimas apsišlifavo. Žaidėjai darė mažiau klaidų. Iki 44 min. varžovai sugebėjo įmesti tik 4 įvarčius, tačiau dažnai keičiant pirmąjį sąstatą su antruoju, rungtynių ritmas buvo nevienodas. Pirmosios šių metų rungtynės baigėsi rezultatu 43:30. Visas mūsų žaidimo veidas pasimatys jau šį savaitgalį Baltijos rankinio lygos rungtynėse su latviais ir estais.
„Prieš rungtynes norėjome pabandyti daugiau užbėgti. Aišku, treniravomės greitą ataką. Tiek treniruotėse, tiek rungtynėse bandėme įgyvendinti greitus perdavimus iš centro, po varžovų klaidų. Šiandien, aišku, norėjime siekti pergalės, tikėjomės gražių rungtynių, bet nepavyko.“ – „Ūlos“ žaidėjas Justas Lynikas.
„Nesitikėjome labai sunkių rungtynių, bet akcentavome, kad būtų atlikta taktika, susistyguotų gynyba prieš stipresnes varžybas, prieš stipresnius varžovus, kurie laukia savaitgalį. Komandos žaidimą šiandien vertinčiau 7-8, nes padarėme klaidų gynyboje centre, ypač kraštuose. Antrame kėlinyje susiėmėme su pusiau kraštų gynyba, kurią akcentavome per pertrauką. O greitų tų atakų buvo puolime, ir manau, padarėme viską ką turėjome padaryti.“ – mūsų komandos žaidėjas Kristupas Goštautas.

Mūsų komandai įvarčius pelnė Valdas Drabavičius – 10(1), Artūras Švilpa – 8, Karolis Antanavičius – 7, Rosvaldas Ramunis – 5, Tomas Bernatavičius – 4, Jovydas Jurašius ir Laurynas Pacevičius – po 3įv., Kristupas Goštautas – 2, Tadas Tumosas – 1.
Varėnos „Ūlos“ komandai įvarčius pelnė Justas Lynikas – 9, Kęstutis Isakala – 5(2), Rimantas Palevičius – 4, Donatas Leknickas ir Klaidas Stoškus – po 3įv., Lukas Sužiedelis ir Taurintas Markiavičius – po 2įv., Rolandas Bliznevič ir Tomas Valentukevičius – po 1įv.