IŠ BELGIJOS BE LAIMĖJIMŲ
IŠ BELGIJOS BE LAIMĖJIMŲ
Šią savaitę mūsų komandos treniruotėse buvo nykoka. Net septyni jaunieji žaidėjai bei trenerio amplua Tomas Bernatavičius buco išvykę į Belgiją, kur su Lietuvos U20 vaikinų rinktine dalyvavo tarptautiniame draugiškame turnyre. Jo metu Lietuvos rinktinė išbandė save rungtynėmis prieš kaimynus lenkus, itin pajėgius ispanus bei šeimininkus belgus. Lietuvos jaunimo rinktinė ruošiasi vasarą vyksiančiam Europos B čempionatui. Pirmose rungtynėse lietuviai nusileido galingai Ispanijos bendraamžių rinktinei rezultatu 37:18 (17:10). „Nesilaikė drausmės puolime ir gavome daug lengvų įvarčių. Nors rungtynes buvome pradėję gerai, ispanai pradėjo gintis labai aukštai, aktyviai ir mes pasimetėme. Žaidėjai nebesugebėjo atsistatyti į žaidimą.“ – rinktinės vyr. treneris Raimondas Maldžius.  Nelabai sekėsi ir mūsų komandos jauniesiems rankininakms. M. Mecelica pelnė 2 įv., K. Goštautas ir T. Rasakevičius – po 1 įv..
Antrąją varžybų dieną mūsiškiai jau parodė charakterį ir turnyro šeimininkams belgams pralaimėjo vos vieno įvarčio skirtumu (25:24(11:18)). Iš VHC „Šviesos“ rankininkų įvarčius pelnė K. Antanavičius – 3, K. Goštautas – 2, A. Čypas, M. Mecelica ir T. Rasakevičius – po 1 įv. „Prieš rungtynes akcentavome kietą gynybą, išėjimus prieš metančius žmones. Svarbiausia buvo kovingumas. Kadangi nebuvome mate belgų žaidimo, akcentavome kovą, vienas kito palaikymą. Pirmame kėlinyje sunkokai sekėsi vykdyti paruoštą planą, kadangi buvome per lėti gynyboje, visur vėlavome ir taip gavome lengvus įvarčius į savo vartus. Puolime buvo sudėtinga, vietomis nesilaikėme savo plano ką buvome sutarę. Po pirmojo kėlinio pakalbėjome. Kadangi turėjome gan didelį deficit, nusprendėme šiek tiek pakeisti gynybą, ją suaktyvinti ir tai davė vaisių. Rizikuodami pakeitėme gynybos sistemą. Tai pasiteisino, labai suaktyvėjome. Gynybos dėka antrajame kelinyje mes grįžome į žaidimą, vienu metu netgi pirmavome ir tik sėkmė buvo ne mūsų pusėje menat 7 m baudinį pasibaigus rungtynių laikui, varžovų vartininkas atrėmė metimą. Galėjome ištraukti lygiasias, bet nepasisekė” – treneris Tomas Bernatavičius.
Paskutinėse rungtynėse su Lenkijos rinktine mūsų rankininkai vėl turėjo pripažinti kaimynų pranašumą 19:33. „Labai panašus vaizdas kaip ir pirmose rungtynes. Toks įspūdis, kad jau prieš rungtynes buvo susutaikyta su pralaimėjimu. Dėl susitikime su belgais patirtos traumos nežaidė mūsų Tadas. Nedaug mače žaisti galėjo L. Vanagas. Taigi, varijantų normaliai priešinti mums buvo sumažėję sripriai. Šiaip tai, aišku, nemalonu žiauriai buvo per tas dvi rungtynes. Nurijome labai labai karčią piliulę“ – rinktinės vyr. treneris Raimondas Maldžius.