MŪSŲ SALĖJE EUROPOS RANKINIS
MŪSŲ SALĖJE EUROPOS RANKINIS
Spalio 8 d. prasideda mūsų komandos kovos Europos rankinio federacijos Iššūkio taurės varžybose. Kartu su „VHC Šviesa“ trečiajame pagal stiprumą Europos iššūkio taurės turnyre dalyvaus dvi komandos iš Kauno – „Granitas-Karys“ ir „KTU“. Burtai lėmė, kad mūsų rankinikai keliaus toliausiai – į Rusiją, į Stavropolį, kur susitiks su vietos “Dinamo – Viktor” komanda.
Šiuo metu Rusijos čempionate „Dinamo-Viktor” rikiuojasi antroje vietoje. Jie iš eilės iškovojo keturias pergales ir su užsidegimu ruošiasi keliauti į Europos rankinio vandenis. Komanda džiaugiasi, kad jie pirmieji iš Stavropolio dalyvauja tarptautiniame turnyre. Komandai jau 25 metai. Praėjusis sezonas komandai buvo istorinis. Satvropolio rankininkai sugebėjo iškovoti IV vietą Rusijos čempionate.
Mūsų komandos treneris Antanas Taraskevičius: „Vilniaus „VHC Šviesa“ vyrų rankinio komandai pirmose Europos klubinių komandų taurės varžybose varžovas tapo profesionali pietų Rusijos Stavropolio komanda. Ši komanda pajegioje Rusijos super lygoje šiuo metu yra antroje turnyrinės lentelės vietoje. Stavropolio rankininkams, kaip ir vilniečiams, tai pirmas bandymas žaisti Europos taurės varžybose. Abi komandos naujokės, neturinčios tarptautinių varžybų didelės patirties. Mūsų komandoje Europos taurės varžybose Olandijos klube yra žaidęs tik Tomas Bernatavičius, o treneris Antanas Taraskevičius komandą ruošė ir tokiose varžybose kaip treneris dalyvauja jau dešimtą kartą. Stavropoliečiai turi didesnę gerų varžybų patirtį, nes Rusijos super lyga yra labai stipri. Stavropoliečiai, kaip ir dauguma Rusijos komandų, žaidžia jėgos rankinį. Komandoje daug dvimetrinių žaidėjų grindžiantys žaidimą su kamuolio metimais į vartus nuo tolimų atstumų, nuo 10 - 12 metrų. Ypatingai tai gerai atlieka kairiarankiai Ruslan Daško ir Denis Mirzojev. Iš pusiau kairio krašto tokių tolimų metimų net labai daug atlieka Anton Otrezov ir Michail Sokolov. Yra gerai, kad į Lietuvą neatvyko komandos visų atakų organizatorius, jų įžaidėjas Vitaly Mazurov, kuris gali kamuolį pasiųsti į vartus ir iš tolimų atstumų, ir labai efektingai prasivežti į gynėjų tarpus. Bet bėda, kad mūsų žaidėjas R. ramunis šiandien treniruotės nemtu gavo traumą. Labai greiti abiejų kraštų puolėjai Anton Volkov ir kairarankis Ivan Kharitonov. Tačiau pagrindinis stavropoliečių žaidimo akcentas – tolimi, galingi kamuolio metimai į vartus. Todėl vilniečiams, norint apsiginti nuo šio pagrindinio varžovų ginklo, reiks labai aktyvinti gynybos veiksmus į priekį ir į šalis. Rusijos rankininkų taktinis žaidimo braižas negausus. Daugumoje atliekami tik puolėjų susikryžiavimai prispaudžiant gynėjus dėl tolimų pusiau krašto puolėjų  metimų. Norint laimėti, arba nors garbingai pasipriešinti galingiems Rusijos rankininkams  mūsiškiai turi žaisti maximaliai stengiantis ir kovoti ant savo galimybių ribos.“
„Dinamo-Stavropol“ komandos direktorius Ivan Fiev: „Rungtynėms pasirengę, tačiau labai gaila, kad savo čempionate praradome pagrindinį atakų kurėją, todėl dėl to su puolimu turime problemų. Labai jaudinames, nes pirmą kartą dalyvaujame Iššūkio taurėje! „VHC Šviesos” komanda mums nežinoma, žinome tik, kad komanda turi savo istoriją ir šiuo metu Lietuvos rankinio lygoje yra pirmaujantys. Tas rodo, kad komanda yra labai stipri. Mums labai patiko Lietuva ir šis miestas. Tikimės, kad nepaskutinį kartą čia atvykome. Labai patiko miestas. Mes su juo susipažinome ekskursijos metu, kurią surengė mūsų draugai – Vilniaus rankinio centras. Labai norėtume padėkoti komandos vadovams už priemimą ir organizaciją. Viskas aukščiausiame lygyje.”