BHL. VIENA PERGALĖ IR VIENAS PRALAIMĖJIMAS
Šį savaitgalį mūsų komanda turėjo pirmuosius susitikimus Baltijos rankinio lygoje (BHL). Dvi rungtynės – vienas laimėjimas ir vienas pralaimėjimas. Šeštadienio vakarą Vilniaus „VHC Šviesa“ susirėmė su estų komanda Viljandi HC. Nors šeimininkai stipriai buvo palaikomi savo sirgalių, bet mūsiškiams tai netrukdė. R. Ramunis, po kelių nerezultatyvių atakų,  savo įvarčiu atidarė BHL čempionatą mūsų komandai. Mūsiškiai išsiveržė į priekį nuo pat pirmųjų minučių. Bet šeimininkai nesnaudė, išlygino rezultatą ir minimalia persvara išsiveržė pirmyn. Visą pirmą kėlinį vyko apylygė kova, abi komandos žaidė greitą žaidimą. Iki 21 min. „VHC Šviesa“ atsilikinėjo vienu-dviem įvarčiais. Surezgę kelias greitas, rezultatyvias atakas išlygino rezultatą ir persvėrė savo naudai 11:9. Mūsiškiai dabar jau laikė iniciatyvą savo rankose. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 14:12.
Nors antrojo kėlinio pradžioje mūsiškiai dar buvo priekyje, tačiau šeimininkai palaikomi savo sirgalių po 10 min. rezultatą išlygino (17:17). Dar pelnė kelis įvarčius ir jau buvo priekyje 21:19. Dabar jau „VHC Šviesa“ turėjo plušėti. Po kelių minučių, vedini komandos kapitono V. Drabavičiaus, mūsų rankininkai vėl buvo priekyje (25:23). Šį kartą iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido, laimėjo rungtynes 27:26.
Mūsų komandos vartininkas Justinas Biekša: „Rungtynės prasidėjo sunkiai, tiek pirmas, tiek antras kėlinys. Niekaip nesugebėjome pramušti varžovų gynybos pirmas minutes, visur, atrodo, perskubėjome arba pasirinkdavome netinkamą sprendimą, bet gynyboje viską atidirbdavome. Per pertrauką kalbėjome, kad reikia priimti kitokius sprendimus nei pirmo kėlinio pradžioje, bet antras kėlinys, kaip ir minėjau, prasidėjo vėl taip pat kaip pirmas. Nors po pirmo kėlinio turėjome 2 įvarčius savo naudai jie greitai ištirpo ir varžovai perėmė iniciatyvą į savas rankas ir daugiau nei pusę kėlinio mes juos vijomės. Bet likus 10 min. išlyginome rezultatą ir tada jau viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Nors ir laimėjome rungtynes, bet dar reikia labai daug dirbti, tiek puolime tiek gynyboje.“
Mūsų komandai įvarčius pelnė: V. Drabavičius – 11(3), T. Bernatavičius – 8, R.Ramunis – 5, J. Jurašius – 2, K. Antanavičius – 1.

Deja, antrąją Baltijos rankinio lygos savaitgalio dieną „VHC Šviesa“ nusileido latviams – „Tenax Dobele“. Pirmame kėlinyje komandos žaidė klampų rankinį. Kova Dobelės sporto salėje buvo lygi. Komandos žaidė įvartis į įvartį. Įpusėjus kėliniui varžovai pelnė kelis įvarčius iš eilės ir pabėgo nuo mūsų 3 įvarčių persvara (9:6). Aišku, mūsiškiai nenudėjo rankų – dirbo, vijosi ir likus 2 min. iki pertraukos išlygino rezultatą (13:13). Kova vėl buvo lygi. Komandos į pertrauką iškeliavo su lygiu rezultatu (14:14).
Antrame kėlinyje pasipylė varžovų įvarčiai, mūsiškiai niekaip negalėjo pralaužti latvių gynybos ir jau po kelių minučių „VHC Šviesos“ atsilikimas buvo 4  įvarčiai (14:18). Mūsų komanda mažinti atsilikim, bet jis dar padidėjo (17:23). Deja, nors ir kiek mūsiškiai bandė švelninti atsilikimą, latviai į tai atsakydavo savo taikliais metimais. Po 60 min. rezultatas buvo 25:32, ne mūsų komandos naudai. Tad po BHL savaitgalio mūsų komanda namo grįžo su viena pergale ir vienu pralaimėjimu.
Mūsų komandos žaidėjas Artūras Švilpa: „Pirminis planas, aišku, buvo važiuoti ir laimėti, nes šios komandos, tiek latvių, tiek estų yra įveikiamos. Su šiomis komandomis, manau, mes ir konkuruosime dėl patekimo į kitą etapą. Gaila, kad pralošėme, bet šiandien buvome patys savo likimo kalviai. Fiziškai esame tikrai gerai paruošti, bet dėl kitų dalykų turime kiekvienas padirbėti asmeniškai, jei galvojame būti sportininkais. Šiandien buvo vangi gynyba, nei kiek nepadėjome vartams, o vartai nepadėjo gynybai ir rezultatas, aišku - minus septyni įvarčiai.“
Mūsų komandai įvarčius pelnė: K. Antanavičius – 6(2), T. Bernatavičius – 5, J. Jurašius – 4, R. Ramunis - Ramunis – 3, J. Šeibokas ir A. Švilpa – po 2įv., V. Drabavičius ir Ž. Sinkevičius – po 1įv.