NUSIŠYPSOJUSI SĖKMĖ PIRMOSE RUNGTYNĖSE
Pagaliau startavo ilgai lauktos Lietuvos rankinio lygos kovos. Šį kartą mūsų komanda sezoną atidarė Varėnoje, kur emocijų kupinos rungtynės buvo vertos atidarymo. Čia nuskabėjo pirmasis šio sezono lygos švilpukas.
Greitas žaidimas dominavo nuo pirmųjų minučių. Sužaidus pusę kėlinio priekyje buvo šeimininkai – 11:8, kurie diktavo rungtynių sąlygas. Mūsų komandos gynyba strigo. Nors mūsiškiai žaidė greit, bet varėniškiai taip pat nensuileido greičiu. Gražūs įvarčiai po įvarčio skriejo į abiejų komandų vartus. Po pirmojo kėlinio „VHC Šviesa“ atsilikinėjo trimis įvarčiais (15:18), tačiau dar laukė kita rungtynių pusė. Antrajame kėlinyje mūsų komanda bandė vytis, tačiau rezultatas vis tiek buvo varžovų naudai. Likus iki susitikimo pabaigos 14 min. rezultatą išlygimo Tomas Bernatavičius (24:24). Nuo šios akimirkos rungtynės dar labiau įsiaudrino ir rezultatas keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai. Likus minutei iki rungtynių pabaigos „VHC Šviesa“ buvo priekyje vienu įvarčiu. Šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą, tačiau tuo pačiu atsakė ir mūsiškiai, o lemiamą įvartį pelnė T. Bernatavičius (34:33). Per likusį laiką šeimininkams išlyginti rezultato nepavyko.
Varėnos „Ūla“ komandos kapitonas Gediminas Barysas: „Rungtynės buvo „fainos“ ir mums, ir žiūrovams. Azarto netrūko. Manu ir viena pusė, ir kita patenkinti. Aišku, mums mažiau, nes rezultatas neigiamas, ypač pačiame gale. Daug įvarčių. Žaidimas greitas buvo. Pagrindinis uždavinys prieš rungtynes buvo, žinant „Šviesą“, stabdyti jų greitą puolimą ir greitinti savo žaidimą. Manau tai pavyko – greito puolimo nebuvo labai daug, bet gale praleidome vieną įvartį. Pačioje pabaigoje, manau, savo padarė įtampa. Mums nepasisekė. Net nežinau, ką kaltinti reikėtų. Manau pabaigą lėmė sportinė sėkmė, kuri buvo „VHC Šviesos“ pusėje“
Vilniaus „VHC Šviesa“ kapitonas Valdas Drabavičius:Pirmos rungtynės, kaip ir turi būti pirmos rungtynės, aš asmeniškai nieko kito ir nesitikėjau. Varėna kovėsi galingai, o mes, matyt, nenusiteikėme, matyt, neivertinome. Mažiukai jų žaidėjai primetė įvarčių nuo 7-8 metrų. Leidome jiems žaisti 9 m zonoje, kažko laukėme, nebaudavome jų. Nors tarėmės, kad to nedarysime. Gal tai čempionato starto jaudulys kažkoks. Mes esame palyginus jauna komanda, labai džiugu, kad nepradėjome skubėti ir šaltakraujiškai, ramiais nervais pasivijome ir aplenkėme varžovus, nors ir žaidimas buvo tragiškas, bet iškovojome pergalę. Nesvarbu ar 1 įvarčio skirtumu ar 10, tai yra pergalė ir 2 taškai turnyrinėje lentelėje. O kaip žaidėjas jaučiasi likus sekundėms ir rezultatas lygus, manau tai priklauso nuo kielvieno žaidėjo skirtingai. Vieni susitvarko su psichologija, kiti ne. Rungtynės niekada nesibaigia tol, kol nesuskamba finalinė sirena. Mano nuomone, kiekvienas žaidėjas turėtų idėi visą širdį ir jėgas iki tol, kol išgirs finalinę sireną.“
„Ūlai“ įvarčius pelnė: Deivas Eidukonis – 14(3), Grąžvydas Sereičikas – 8, Kęstutis Ikasala – 4, Rimantas Palevičius ir Donatas Leknickas – po 2įv., Rolandas Bliznevič, Gediminas Barysas ir Rimantas Vaišnoras pelnė po 1 įvartį.
Mūsų komandai įvarčius pelnė: Valdas Drabavičius – 9(5), Tomas Bernatavičius – 8, Rosvaldas Ramunis – 5, Karolis Antanavičius, Artūras Švilpa, Žygimantas Sinkevičius – po 3įv., Tadas Rasakevičius – 2, Laurynas Pacevičius – 1įv.