ATKRINTAMŲJŲ SLENKSTIS PERŽENGTAS
Šiandien pasibaigė „Vivus.lt“ rankinio lygos atkrintamųjų etapas. Aršiausia kova vėl virė sostinės derbyje. Kas patingėjo atkeliauti į HC Vilniaus sporto salę, tie gali nusigraužti nagus. Tai buvo reto grožio rungtynės. Netrūko nei emocijų, nei puikių metų – visko buvo per akis.
Kaip visada HC „Vilnius“ ir „VHC Šviesa“ komandų rungtynės būna labai emocingos. Taip buvo ir šiandien. Susitikimas klostėsi lygiosiomis – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 10:10, nors mūsiškiai ir buvo visas 30 min. priekyje. Pasibaigus rungtynėms rezultatas vėl buvo lygus – 21:21. Buvo paskirtas papildomas laikas – du kėlinukai po 5 minutes. Jam pasibaigus rezultatas vėl buvo lygus – 25:25.
Rungtynių nugalėtojai paaiškėjo tik po pakartotinai paskirto papildomo laiko. Tuomet „VHC Šviesos“ rankininkai išsiveržė į priekį, varžovai jau nieko nebegalėjo padaryti. Su šia gaida mūsiškiai žengė į pusfinalį laimėję atsakomąsias rungtynes rezultatu 35:29. Serijos rezultatas – 2:0.
Mūsų komandos treneris Antanas Taraskevičius: „Reto grožio ir retos įtampos rungtynės. Abi komandos labai stengėsi. Abi labai kovojo. Mes gal pelnėme daugiau tolimų metimų, ypač K. Antanavičius, D. Kuodys. Manau, jeigu Dovydas būtų nesusitraumavęs, rungtynės būtų pasibaigusios be pratęsimų, būtume laimėję šį susitikimą. Kai išėjo pagrindinis atakų organizatorius, jį buvo kitiems mūsų žaidėjams sunku pavaduoti. Abiejuose pratęsimuose D. Kuodžio pozicijoje labai sėkmingai sužaidė T. Rasakevičius – ir pats įmetė, ir gerai vadovavo. Paskutinės mūsų treniruotės nenuėjo veltui. Ką mes šlifavome, iš šių veiksmų įmetėme nemažai metimų. Daug dėmesio treniruotėse skyrėme mūsų mažiesiems gynėjams – I. Jonuškai, A. Švilpai ir T. Rasakevičiui. Šiandien jie labai gerai susitvarkė gynyboje. Mūsų vyrai pelnytai laimėjo šį susitikimą. Kovoje žaidėjai grūdinasi. Šios rungtynės turėjo naudos visiems žaidėjams.“
HC „Viniaus“ komandos kapitonas Tadas Padolskis: „Labai sunku rasti žodžių. Šios rungtynės buvo emociškai sunkios, bet tokios, kokios ir turi būti atkrintamosios. Sirgaliai pamatė tikrai gražias, atkaklias rungtynes, tik gaila, kad mums pabaiga nebuvo sėkminga. Vertinu tikrai gerai, neturime niekam priekaištų.“

„Vilniaus“ ekipoje išsiskyrė 10 įvarčių (7 iš 7 m) įmetęs Martynas Lapinskas, 8 pridėjo Martynas Žala, 6 – Karolis Antonovičius, 2 – Paulius Verbickas, po 1 – Jūris Aganauskas, Tadas Padolskis ir Petras Raupėnas.
„Šviesai“ 10 įvarčių uždirbo Karolis Antanavičius, 9 (5 iš 7 m) – Valdas Drabavičius, 5 – Artūras Švilpa, 4 – Tadas Rasakevičius, 3 – Dovydas Kuodys, 2 – Julius Šeibokas, 1 – Laurynas Pocevičius ir Ignas Jonuška.