PASKUTINIS PASISPARDYMAS BALTIJOS RANKINIO LYGOJE
„VHC Šviesa“ baigė pasirodymą Baltijos rankinio lygoje. Mūsiškiai paskutinėse rungtynėse nusileido Riihimaen „Cocks“ komandai iš Suomijos
Nuo pat pirmųjų minučių mūsiškiai kibo į atlapus Baltijos rankinio lygos čempionams. Visa komanda dirbo iš visų jėgų ir puolime, ir gynyboje. Pirmame kėlinyje, nors ir Suomijos komanda pirmavo, bet toli nesugebėjo pabėgti. Komandas skyrė 1-3 įvarčiai. Mūsiškiai kovėsi kaip lygūs su lygiais. Nors ir nieko nebelėmė šios rungtynės, bet tai buvo geras pasiruošimas trečiadienį Varėnoje vyksiančioms Lietuvos rankinio lygos rungtynėms. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Cocks“ taip ir nesugebėjo pabėgti (13:16).
Varžovai aukštesnę pavarą įjungė įpusėjus antrajam kėliniui. Jie atitrūko per 5 įvarčius ir didino savo pranašumą. Mūsiškiai nieko negalėjo padaryti prieš galingą Riihimaen komandos žaidimą. Atsilikimas didėjo. Paskutinės susitikimo minutės buvo tik formalumas, nes komandas skyrė dviženklė persvara. Po 60 min. mūsų komandos salės švieslentėje degė rezultatas 24:36 komandos iš Suomijos naudai.

Mūsų komandos kapitonas Valdas Drabavičius: „Šios rungtynės mums jau nieko nelėmė, todėl pagrinde ruošėmės susitikimui su Varėna, kuris bus trečiadienį. Kaip visada akcentavome greitą žaidimą, svarbiausia buvo gynyba. Tačiau antrame kėlinyje sugebėjome padaryti tik tris 9 metrus. Atrodė, kad stengėmės, dirbome, tačiau jie sukosi sukosi ir gale vis prisukdavo, o mes nesustabdydavome jų. Žaidėme, kovojome 45 min. buvo -5 įvarčiai tik, bet likus 15 min. net nežinau kas įvyko. Pas mus kažkoks sindromas, visą sezoną žaidžiame prieš visas komandas 45 min., o po to mes nustojame žaidę. Gal pavargstame. Atrodo ir sveikatos yra, bet po 45 min. mes būname negyvi. Suomiai yra visai kito kalibro komanda, visi pridarė daug problemų mums. Lygis aukštesnis. Šiaip šį Baltijos rankinio lygos etapą vertinu blogai, nes paskutiniai, vieną pergalę tik iškovojome prieš „Granitą“, o iš kitos pusės mums gerai su tokio lygio komandomis kovoti, gauti patirties, pamatyti kaip iš tikrųjų vyksta rankinis. Pažiūrėti į šią komandą, taip pat Polva, kaip pas juos vaikšto kamuolys, kaip jie ginasi. O lietuviai jau visi žinomi.“
Svečių komandos žaidėjas Tiago Silva: „Prieš šias rungtynse labai daug nekalbėjome apie žaidimą. Turėjome sunkią kelionę, taip pat sunkias rungtynes vakar Kaune. Mūsų treneris tiesiog sakė – „laikykitės taisyklių, išnaudokite savo stipriąsias puses ir žaiskit“. Mūsų komandos minusai šiose rungtynėse buvo gynyboje, ypač pirmajame kėlinyje, kai gynėmės simboliškai, mes neįjungėme kūrybos žaidime. Antrame kėlinyje mes pradėjome atlikti greitas kontratakas, gynėjai žaidė daug stipriau. Šiandien sunku buvo susitvarkyti su 35 nr. pažymėtu žaidėju (Valdas Drabavičius), kuris ir pirmame, ir antrame kėlinyje daug darė problemų.“

Mūsų komandai įvarčius pelnė: Valdas Drabavičius – 10(1), Karolis Antanavičius – 4, Tadas Tumosas – 3, Artūras Švilpa ir Tomas Valiulis – po 2 įv., Jovydas Jurašius, Tadas Rasakevičius ir Laurynas Pacevičius pelnė po 1 įvartį.
„Cock“ komandai įvarčius pelnė: Jani Tuominen – 6(1), Tiago Silva – 5, Andrei Novoselov ir Nico Ronnberg – po 4įv., Anti Valo, Aliaksandr Bachko ir Gheorghe Safronii – po 3įv., Roni Svrjala ir Aliaksandr Tsitou – po 2 įv., Teemu Tamminen – 2(1), Yury Lukyanchuk ir Viktor Kovalenko pelnė po 1 įvartį.